KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052177
nr 1405 2177
Naemi Eriksson
(1920-2002), Sverige
Oljemålning, "Längtans blåa blomma". Signerad. Olja på pannå, 45x25, yttermått inklusive ram: 50x30 cm
Naemi Eriksson, svensk bildkonstnär född 1920, död 2002.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:08:17
700 kr
800 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Naemi Eriksson
Läs mer om Naemi Eriksson